Olejek eteryczny cedr - 1000 ml

Olejek eteryczny cedrowy to produkt, który niesie korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Choć istnieje wiele rodzajów drzew cedrowych, jednym z najpopularniejszych gatunków stosowanych w aromaterapii jest Cedrus deodara, czyli Cedr Himalajski. Roślina ma ogromne znaczenie kulturowe, a nazwa botaniczna odnosi się do słowa devadāru, co oznacza "drewno bogów". Co najciekawsze, wydaje się, że nie ma w tym dużo przesady.

Obecnie brak na stanie
299,00 zł

Zobacz także

 

Naturalny olejek eteryczny cedr


Olejek eteryczny szałwiowy

Olejek cedr - właściwości

Wykazuje właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, oczyszcza rany, zmniejsza ból i obrzęki w obrębie narządów ruchu. Może być stosowany punktowo w zwalczaniu drobnych niedoskonałości (blizny, wypryski), ale wykazuje też efekt terapeutyczny w przypadku dermatoz obejmujących większe obszary ciała (egzemy i wysypki). Zapewnia czystą, zdrowo wyglądającą skórę, wspomaga wzrost włosów i promuje zdrowy skalp.

Olejek cedrowy jest naturalnym, bezpiecznym i ekologicznym repelentem. Chociaż nie działa na komary, odstrasza inne uciążliwe insekty - kleszcze, mrówki i pchły. Ekstrakt pomoże też pozbyć się moli, wystarczy umieścić w szafie kilka kropel olejku. Dodatkową zaletą będą pięknie pachnące ubrania.

Cedr ma ciepły, drzewny, słodki zapach z delikatną, orzechową nutą. Wykazuje korzystny wpływ na stan emocjonalny, uspokaja, redukuje stany lękowe, poprawia jakość snu i wydłuża czas nocnego wypoczynku. Aby w pełni wykorzystać potencjał olejku, nie trzeba wiele. W kąpieli, podczas masażu czy w dyfuzorze? Możliwości jest wiele, a każda z nich jest dobra.

Pochodzenie surowca: Cedr wywodzi się z górzystych terenów Azji Środkowej. Aktualnie chętnie sadzony na całym świecie ze względu na walory estetyczne.

INCI: Cedrus Atlantica Wood Oil

Działanie: relaksujące, tonizujące, wyciszające

Zapach: drzewny, słodki, ciężki, ostry, przypomina naftalinę

Kolor: żółtawy do bursztynowego

Nuta: bazy

Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, do inhalacji, w dyfuzorze

Przeciwwskazania: Jeden z najbezpieczniejszych olejków. Nie powinien być jednak stosowany przez kobiety w ciąży i dzieci do 6 roku życia.

Pasuje do niego olejek: cynamon z kory, cyprys, drzewo sandałowe, palo santo

Masa netto
1000 ml
Nuty zapachowe
Drzewne
Bilavit
OET-CED-1000
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń