
Tradycyjne wkłady zapachowe zużywają się nadzwyczaj szybko. Poza tym posiadają zdolność rozpylania zapachu, niemniej nawilżanie powietrza stanowi problem. Dyfuzor ultradźwiękowy jest urządzeniem spełniającym oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających. Zachwyca zarówno wizualnie z uwagi na różnorodność designu, jak również wszechstronnością zastosowania. Warto tym samym zapoznać się bliżej z tym wyjątkowym rozwiązaniem i poznać najważniejsze z jego zalet.
Dyfuzor ultradźwiękowy – czym jest i jak działa?
Dyfuzor ultradźwiękowy do olejków jest urządzeniem, wykorzystującym fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. W konsekwencji dochodzi do wytworzenia wibracji. Powstałe w ten sposób drgania przenoszone są w dalszej kolejności na zbiornik, zawierający wodę i olejek eteryczny. Umożliwia to zestawienie substancji i atomizację. Tak powstaje niezwykle lekka i delikatna mgiełka, nawilżająca powietrze. Istotnym pozostaje również fakt, że w całym opisanym procesie nie dochodzi do produkcji ciepła, co jest szczególnie ważne z punktu widzenia zachowania właściwości leczniczych zastosowanych olejków eterycznych. Dodatkowo dyfuzor może zostać zastosowany w odniesieniu do każdego ekstraktu, nie ma przy tym znaczenia jego gęstość lub lepkość.
Urządzenie wykorzystuje wodę i wibracje ultradźwiękowe, wytwarzane na dnie zbiornika membrany. Drgania, poprzez zastosowanie wody, dokonują rozbicia cząstek olejku eterycznego, unosząc je w formie bardzo drobnej mgiełki. Dyfuzor ultradźwiękowy jest tym samym bardzo prosty w obsłudze. Wymaga to zaledwie kilku nieskomplikowanych czynności: podniesienie pokrywy, umieszczenie zbiornika z wodą i ulubionym olejkiem eterycznym i nałożenia na powrót wierzchniej warstwy. Kolejno urządzenie wystarczy podłączyć do zasilania, włączyć i gotowe!
Dyfuzor ultradźwiękowy – wady i korzyści z zastosowania
Powodów, dla których warto zaopatrzyć się w dyfuzor ultradźwiękowy jest wiele. Po pierwsze jest to urządzenie świetnie pasujące do innowatorsko urządzonych wnętrz z uwagi na swój nietuzinkowy design. Dyfuzor można śmiało określić jako futurystyczny. Producenci takich urządzeń wręcz prześcigają się w oryginalnych konceptach, proponując nabywcom różnorodność form, jak pąk kwiatu lotosu lub kropla wody. Urządzenia mogą posiadać szklaną powierzchnię, na rynku jednak spotkać można również takie, które wykonano z tworzywa. Większość została wyposażona w subtelne oświetlenie. Tego rodzaju element w każdym wnętrzu przypomina dzieło nowoczesnej sztuki. Poza designem, dyfuzor ultradźwiękowy proponuje wiele innych udogodnień. Pozwala na pozbycie się kurzu i alergenów, neutralizowanych przez olejki eteryczne.
Niewątpliwym atutem w przypadku dyfuzorów ultradźwiękowych jest opcja zastosowania rozmaitych zapachów, każdy zatem znajdzie coś dla siebie. Olejki dodatkowo wykazują właściwości w aromaterapii. Przykładowo olejek z drzewa herbacianego działa niezwykle kojąco, z kolei olejek eukaliptusowy antydepresyjnie, wprawiając użytkownika w dobry nastrój. Przeciwdziała też zespołowi napięcia przedmiesiączkowego. Nawilżanie powietrza i aromaterapia w jednym to wystarczający impuls do tego, ażeby zaopatrzyć się w to innowacyjne rozwiązanie i wkomponować dyfuzor w aranżację domowej przestrzeni. Bezgłośna praca nie zakłóca snu, a olejek lawendowy odpręży i ułatwi zasypianie.
Oczywiście jak każde urządzenie, również dyfuzor ultradźwiękowy ma swoje słabsze strony. Przez wzgląd na bezpieczeństwo, rekomenduje się stosowanie wody destylowanej, a to prowadzi do niewielkiego wzrostu kosztów użytkowania. Ponadto olejki wykorzystywane w urządzeniu mogą być szkodliwe dla zwierząt domowych - należy doinformować się odpowiednio, które olejki możemy używać przy zwierzętach. Dyfuzor tworzy mokrą mgiełkę i nawilża przy tym powietrze - najlepiej zatem postawić go w miejscu, gdzie nie mamy zwiększonej wilgotności; aby wykluczyć zbyt dużą wilgotności w mieszkaniu, która doprowadzi do powstania pleśni. Natomiast dyfuzor śmiało możemy używać w pomieszczeniach suchych, co dodatkowo polepszy jakość powietrza.
Dyfuzor ultradźwiękowy - sprawdź ranking!
Dyfuzor ultradźwiękowy to urządzenie gwarantujące świeży, intensywny zapach olejków oraz ich właściwości lecznicze i uspokajające. Warto zapoznać się z poniższymi cechami urządzenia, aby wybrać najlepsze rozwiązanie:
- Pojemność zbiornika – użytkownicy najbardziej cenią sobie rozwiązanie o pojemności co najmniej 200 ml. Dyfuzor wyposażony w duży zbiornik, pozwala na zastosowanie go w większych pomieszczeniach, nie mniejszych niż 10 m2.
- Wielość trybów działania – dyfuzor powinien posiadać kilka trybów działania, ciągły i dyfuzję interwałową, znacznie wydłużającą czas funkcjonowania na jednym zbiorniku. To gwarantuje również idealne rozprzestrzenianie zapachów, nie przesycając nimi pomieszczeń. Rezultatem użytkowania jest zdecydowanie czystsze powietrze i subtelny aromat.
- Metoda wykonania - powierzchnia membrany została zaprojektowana z tytanu, co zapewnia odporność na korozje, całość urządzenia natomiast powinna być w kolorach natury, co idealnie wkomponuje się w charakter domu, mieszkania, czy biura.
- Kilka trybów podświetlenia – im więcej trybów, zarówno o charakterze stałym, jak i zmiennym, pozwalających nadać mgiełce nietuzinkowego koloru. Dzięki temu dyfuzor prezentuje się nowocześnie, a taki design pozwala na umiejscowienie urządzenia w każdym rodzaju wnętrza. Bezsprzecznym atutem pozostaje jakość podświetlenia obejmującego cały dyfuzor.
- Dodatkowe funkcjonalności - ciekawym dodatkiem są rozmaite funkcje, gwarantujące cichą i wydajną pracę, dlatego sprawdzi się także w porze nocnej. Dyfuzor może posiadać przykładowo regulator czasowy. Użytkownik może też monitorować intensywność funkcjonowania aromatyzera. Istotną opcją pozostaje też automatyczne wyłączanie się dyfuzora w przypadku braku wody.

Dyfuzor ultradźwiękowy w oczach użytkowników
W oczach użytkowników dyfuzor ultradźwiękowy do olejków jest dobrym produktem, sprawdzającym się niezależnie od rodzaju pomieszczenia. Użytkownicy cenią sobie przede wszystkim prostotę i bezproblemowość działania, a także łatwość czyszczenia. Aby bowiem wyczyścić dyfuzor, wystarczy zdjąć pokrywę, opróżnić zbiornik i przetrzeć przy użyciu delikatnej ściereczki i odrobiny płynu do naczyń. Po tym lekko opłukać, osuszyć i złożyć dyfuzor w całość. Doceniają funkcję wyłączającą urządzenie po wyczerpaniu się wody, skuteczność. Ważny jest również sposób zaprojektowania, przez co może stanowić ciekawą ozdobę, która doda wnętrzu charakteru. Dodatkowo jako niewątpliwą zaletę użytkownicy wskazują, że dyfuzor wykorzystujący technologię ultradźwięków jest cichy i lekki, nie ma zatem żadnych trudności w jego przestawianiu. To, co przekonuje kolejnych nabywców, to relatywnie niewysoka cena oraz długość pracy. Dodatkowo olejki eteryczne są wydajne, można łączyć je ze sobą i cieszyć ulubionym zapachem.
„Terapeutyczne właściwości aromaterapii”, Justyna Marwicka, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. E. Lipińskiego w Kielcach, 2019.
„Aromaterapia praktyczna”, Beata Matuszewska, Wydawnictwo Studio Astro Psychologii, 2012.
„Terapeutyczne właściwości olejków eterycznych”, Renata Nurzyńska-Wierdak, UMCS, 2015.
Powiązane wpisy

Olejki eteryczne a zapachowe - czym się od siebie różnią?
Olejki eteryczne a olejki zapachowe. Obie formy stają się coraz bardziej popularne, wciąż jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z różnicy między olejkami eterycznymi a zapachowymi. Dlatego te dwa terminy są często używane zamiennie - obie jednak formy różnią się znacznie od siebie, chociażby pod względem chemicznym. Obszary zastosowania są również odmienne, a oba olejki mają bardzo różne właściwości. Jaka różnica występuje pomiędzy nimi? W jaki sposób powstają, a także, które są lepsze? Sprawdźmy to!

Olejek eteryczny z konwalii - aromatyczny ekstrakt o wielu zaletach
Konwalia to znany na całym świecie, wyróżniający się pięknem i niepowtarzalnym aromatem kwiat. Nazywana jest symbolem wiosny, głównie ze względu na okres kwitnienia przypadający na maj. Nie każdy jednak wie, że jest również stosowana w produkcji aromatycznych olejków eterycznych. Przy odpowiednim zastosowaniu przyniosą nam wiele pożytku, zaskakując swoimi właściwościami. Co należy wiedzieć o olejkach eterycznych z konwalii, a także jak można skorzystać z ich wdzięku w domowej aromaterapii?

Jakie olejki eteryczne na bóle głowy i migrenę warto stosować?
Bóle głowy należą do najczęściej spotykanych rodzajów bólu, z którymi codziennie zmagają się miliony osób. Ich podłoże zazwyczaj różni się od siebie, co więcej mogą wystąpić w dowolnym obszarze głowy i mogą być odczuwalne z różną intensywnością. Jak temu zaradzić? Olejek eteryczny na ból głowy lub migrenę może być odpowiedzią, likwidując napięciowe bóle głowy rozwijające się z wielu powodów. Oprócz tego olejki eteryczne uspokajają i relaksują umysł i ciało. O jakich olejkach mowa?

Skład olejków eterycznych - co kryje się w aromatycznych kompozycjach?
Olejki eteryczne to nieodzowny składnik aromaterapii, który towarzyszy nam w trakcie każdej sesji z dyfuzorem, czy w ramach nieodzownych praktyk mających na celu poprawić nasze samopoczucie w stresujących momentach. Czy jednak zastanawialiśmy się, co tak naprawdę drzemie w środku olejków eterycznych? Jaki jest ich skład chemiczny, a także zawartość? Dzisiaj postaramy się przyjrzeć tym, jak i innym kwestiom związanym ze składem olejków eterycznych.

Kwas l-askorbinowy - wszechstronna witamina o unikatowym działaniu
Kwas askorbinowy to nieodzowny towarzysz naszej codziennej diety. Na pewno często słyszeliśmy o nim z telewizji, czy czytając opakowania produktów spożywczych. Pomimo tego, duża część z nas może nie wiedzieć, czym tak naprawdę jest ten niezbędny w naszym życiu składnik. Za nazwą kwasu askorbinowego kryje się znana na całym świecie, witamina C. Jej rola jest niezbędna w ochronie naszego zdrowia, z tego też względu, przekonajmy się na własne oczy, co kryje przed nami niepozorny kwas askorbinowy.

Olejek eteryczny majerankowy - ekstrakt o uspokajających właściwościach
Jeśli kiedykolwiek używaliśmy majeranku w kuchni, z pewnością znamy jego pikantny, ciepły i lekko miętowy aromat. Olejek eteryczny majerankowy pozwala delektować się dobrze znanym aromatem w domu, czerpiąc przy okazji wiele pozytywnych korzyści, jakie ma do zaoferowania ta wyjątkowa roślina. Znana ze swoich właściwości uspokajających, stosowana jest w celu łagodzenia wielu doskwierających nam dolegliwości. Przekonajmy się, cóż takiego ukrywa przed nami uspakajająca moc majeranku.

Najlepsze olejki eteryczne na stres - o jakich mowa?
Fizjologiczna reakcja naszych ciał na stres objawia się na wiele sposobów. Bóle głowy, czy niepokój to jedne z nich. Stres sam w sobie odgrywa pozytywną rolę w życiu każdego z nas, poprawia zdolność organizmu do przystosowania się w niecodziennych warunkach. Jednakże, gdy stres staje się zbyt intensywny lub długotrwały, wyczerpuje organizm. W takiej sytuacji pomocne mogą być olejki eteryczne na stres, które są w 100% naturalnym zestawem antystresowym. O jakich olejkach mowa?

Aromaterapia w saunie - skuteczny sposób zadbania o własne zdrowie
Być może słyszeliśmy już wcześniej o olejkach eterycznych, a nawet stosowaliśmy je na swoim ciele lub w dyfuzorze. Leczenie homeopatyczne stosowane jest od tysięcy lat, jeszcze zanim nazwano je aromaterapią. Dziś ponownie staje się coraz bardziej popularna ze względu na swoje wielorakie działanie i korzyści. Aromaterapia w saunie to świetny sposób na czerpanie pełnych korzyści z olejków eterycznych przy jednoczesnym prozdrowotnym działaniu sauny.

Korzystanie z sauny - jak wydobyć jej pełen potencjał?
Sauna to tradycja wywodząca się wprost z krajów Północy, a zwłaszcza z Finlandii. Od kilku lat sauny cieszą się niezmierną popularnością w Polsce. Rytuał dobrego samopoczucia, jakim jest sucha gorąca kąpiel, przyciąga coraz więcej osób. Jak wygląda korzystanie z sauny oraz co należy o niej wiedzieć?

Olejek eteryczny kurkumowy - wszechstronny środek pełen tajemnic
Kurkuma to aromatyczna roślina z rodziny imbirowatych, od wieków z powodzeniem stosowana w Indiach, Chinach i na Sri Lance. Kurkuma charakteryzuje się pieprznym, pikantnym smakiem, korzennymi nutami zapachowymi, a także unikatowym kolorem, dzięki któremu zyskała uznanie jako barwnik i doskonały dodatek do potraw. Roślina znana jest również ze swoich właściwości kojących, podnoszących na duchu i poprawiających nastrój. Jakie zalety posiada olejek eteryczny kurkumowy?
Comments (0)