Dyfuzor ultradźwiękowy do olejków eterycznych - poznaj jego zalety!

Tradycyjne wkłady zapachowe zużywają się nadzwyczaj szybko. Poza tym posiadają zdolność rozpylania zapachu, niemniej nawilżanie powietrza stanowi problem. Dyfuzor ultradźwiękowy jest urządzeniem spełniającym oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających. Zachwyca zarówno wizualnie z uwagi na różnorodność designu, jak również wszechstronnością zastosowania. Warto tym samym zapoznać się bliżej z tym wyjątkowym rozwiązaniem i poznać najważniejsze z jego zalet.

Dyfuzor ultradźwiękowy – czym jest i jak działa?

Dyfuzor ultradźwiękowy do olejków jest urządzeniem, wykorzystującym fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. W konsekwencji dochodzi do wytworzenia wibracji. Powstałe w ten sposób drgania przenoszone są w dalszej kolejności na zbiornik, zawierający wodę i olejek eteryczny. Umożliwia to zestawienie substancji i atomizację. Tak powstaje niezwykle lekka i delikatna mgiełka, nawilżająca powietrze. Istotnym pozostaje również fakt, że w całym opisanym procesie nie dochodzi do produkcji ciepła, co jest szczególnie ważne z punktu widzenia zachowania właściwości leczniczych zastosowanych olejków eterycznych. Dodatkowo dyfuzor może zostać zastosowany w odniesieniu do każdego ekstraktu, nie ma przy tym znaczenia jego gęstość lub lepkość.

Urządzenie wykorzystuje wodę i wibracje ultradźwiękowe, wytwarzane na dnie zbiornika membrany. Drgania, poprzez zastosowanie wody, dokonują rozbicia cząstek olejku eterycznego, unosząc je w formie bardzo drobnej mgiełki. Dyfuzor ultradźwiękowy jest tym samym bardzo prosty w obsłudze. Wymaga to zaledwie kilku nieskomplikowanych czynności: podniesienie pokrywy, umieszczenie zbiornika z wodą i ulubionym olejkiem eterycznym i nałożenia na powrót wierzchniej warstwy.  Kolejno urządzenie wystarczy podłączyć do zasilania, włączyć i gotowe!

Dyfuzor ultradźwiękowy – wady i korzyści z zastosowania

Powodów, dla których warto zaopatrzyć się w dyfuzor ultradźwiękowy jest wiele. Po pierwsze jest to urządzenie świetnie pasujące do innowatorsko urządzonych wnętrz z uwagi na swój nietuzinkowy design. Dyfuzor można śmiało określić jako futurystyczny. Producenci takich urządzeń wręcz prześcigają się w oryginalnych konceptach, proponując nabywcom różnorodność form, jak pąk kwiatu lotosu lub kropla wody. Urządzenia mogą posiadać szklaną powierzchnię, na rynku jednak spotkać można również takie, które wykonano z tworzywa. Większość została wyposażona w subtelne oświetlenie. Tego rodzaju element w każdym wnętrzu przypomina dzieło nowoczesnej sztuki. Poza designem, dyfuzor ultradźwiękowy proponuje wiele innych udogodnień. Pozwala na pozbycie się kurzu i alergenów, neutralizowanych przez olejki eteryczne.

Niewątpliwym atutem w przypadku dyfuzorów ultradźwiękowych jest opcja zastosowania rozmaitych zapachów, każdy zatem znajdzie coś dla siebie.  Olejki dodatkowo wykazują właściwości w aromaterapii. Przykładowo olejek z drzewa herbacianego działa niezwykle kojąco, z kolei olejek eukaliptusowy antydepresyjnie, wprawiając użytkownika w dobry nastrój. Przeciwdziała też zespołowi napięcia przedmiesiączkowego. Nawilżanie powietrza i aromaterapia w jednym to wystarczający impuls do tego, ażeby zaopatrzyć się w to innowacyjne rozwiązanie i wkomponować dyfuzor w aranżację domowej przestrzeni. Bezgłośna praca nie zakłóca snu, a olejek lawendowy odpręży i ułatwi zasypianie.          

Dyfuzor ultradźwiękowy olejków eterycznych

BIOL-DYF-02
Ultradźwiękowy dyfuzor olejków eterycznych marki Bilavit to nowy wymiar aromaterapii. Urządzenie stanowi naturalny, efektywny, ale i wyrafinowany sposób na wypełnienie domu zapachem - z zachowaniem leczniczych właściwości olejków eterycznych. Dyfuzor zaprojektowano tak, by stanowił harmonijny element wystroju wnętrza, a jednocześnie wyróżniał się jako...
Obecnie brak na stanie
129,99 zł

Oczywiście jak każde urządzenie, również dyfuzor ultradźwiękowy ma swoje słabsze strony. Przez wzgląd na bezpieczeństwo, rekomenduje się stosowanie wody destylowanej, a to prowadzi do niewielkiego wzrostu kosztów użytkowania. Ponadto olejki wykorzystywane w urządzeniu mogą być szkodliwe dla zwierząt domowych - należy doinformować się odpowiednio, które olejki możemy używać przy zwierzętach. Dyfuzor tworzy mokrą mgiełkę i nawilża przy tym powietrze - najlepiej zatem postawić go w miejscu, gdzie nie mamy zwiększonej wilgotności; aby wykluczyć zbyt dużą wilgotności w mieszkaniu, która doprowadzi do powstania pleśni. Natomiast dyfuzor śmiało możemy używać w pomieszczeniach suchych, co dodatkowo polepszy jakość powietrza. 

Dyfuzor ultradźwiękowy - sprawdź ranking!

Dyfuzor ultradźwiękowy to urządzenie gwarantujące świeży, intensywny zapach olejków oraz ich właściwości lecznicze i uspokajające. Warto zapoznać się z poniższymi cechami urządzenia, aby wybrać najlepsze rozwiązanie:

  • Pojemność zbiornika – użytkownicy najbardziej cenią sobie rozwiązanie o pojemności co najmniej 200 ml. Dyfuzor wyposażony w duży zbiornik, pozwala na zastosowanie go w większych pomieszczeniach, nie mniejszych niż 10 m2.
  • Wielość trybów działania – dyfuzor powinien posiadać kilka trybów działania, ciągły i dyfuzję interwałową, znacznie wydłużającą czas funkcjonowania na jednym zbiorniku. To gwarantuje również idealne rozprzestrzenianie zapachów, nie przesycając nimi pomieszczeń. Rezultatem użytkowania jest zdecydowanie czystsze powietrze i subtelny aromat.
  • Metoda wykonania - powierzchnia membrany została zaprojektowana z tytanu, co zapewnia odporność na korozje, całość urządzenia natomiast powinna być w kolorach natury, co idealnie wkomponuje się w charakter domu, mieszkania, czy biura.
  • Kilka trybów podświetlenia – im więcej trybów, zarówno o charakterze stałym, jak i zmiennym, pozwalających nadać mgiełce nietuzinkowego koloru. Dzięki temu dyfuzor prezentuje się nowocześnie, a taki design pozwala na umiejscowienie urządzenia w każdym rodzaju wnętrza. Bezsprzecznym atutem pozostaje jakość podświetlenia obejmującego cały dyfuzor.
  • Dodatkowe funkcjonalności - ciekawym dodatkiem są rozmaite funkcje, gwarantujące cichą i wydajną pracę, dlatego sprawdzi się także w porze nocnej. Dyfuzor może posiadać przykładowo regulator czasowy. Użytkownik może też monitorować intensywność funkcjonowania aromatyzera. Istotną opcją pozostaje też automatyczne wyłączanie się dyfuzora w przypadku braku wody.
Dyfuzor do olejków eterycznych

Dyfuzor ultradźwiękowy w oczach użytkowników

W oczach użytkowników dyfuzor ultradźwiękowy do olejków jest dobrym produktem, sprawdzającym się niezależnie od rodzaju pomieszczenia. Użytkownicy cenią sobie przede wszystkim prostotę i bezproblemowość działania, a także łatwość czyszczenia. Aby bowiem wyczyścić dyfuzor, wystarczy zdjąć pokrywę, opróżnić zbiornik i przetrzeć przy użyciu delikatnej ściereczki i odrobiny płynu do naczyń. Po tym lekko opłukać, osuszyć i złożyć dyfuzor w całość. Doceniają funkcję wyłączającą urządzenie po wyczerpaniu się wody, skuteczność. Ważny jest również sposób zaprojektowania, przez co może stanowić ciekawą ozdobę, która doda wnętrzu charakteru.  Dodatkowo jako niewątpliwą zaletę użytkownicy wskazują, że dyfuzor wykorzystujący technologię ultradźwięków jest cichy i lekki, nie ma zatem żadnych trudności w jego przestawianiu. To, co przekonuje kolejnych nabywców, to relatywnie niewysoka cena oraz długość pracy. Dodatkowo olejki eteryczne są wydajne, można łączyć je ze sobą i cieszyć ulubionym zapachem.

Bibliografia

„Terapeutyczne właściwości aromaterapii”, Justyna Marwicka, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. E. Lipińskiego w Kielcach, 2019.

„Aromaterapia praktyczna”, Beata Matuszewska, Wydawnictwo Studio Astro Psychologii, 2012.

„Terapeutyczne właściwości olejków eterycznych”, Renata Nurzyńska-Wierdak, UMCS, 2015.

Powiązane wpisy

Instagram

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.