Olejki eteryczne a zapachowe - czym się od siebie różnią?

Olejki eteryczne a olejki zapachowe. Obie formy stają się coraz bardziej popularne, wciąż jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z różnicy między olejkami eterycznymi a zapachowymi. Dlatego te dwa terminy są często używane zamiennie - obie jednak formy różnią się znacznie od siebie, chociażby pod względem chemicznym. Obszary zastosowania są również odmienne, a oba olejki mają bardzo różne właściwości. Jaka różnica występuje pomiędzy nimi? W jaki sposób powstają, a także, które są lepsze? Sprawdźmy to!

label
comment 0 komentarze

Olejek eteryczny z konwalii - aromatyczny ekstrakt o wielu zaletach

Konwalia to znany na całym świecie, wyróżniający się pięknem i niepowtarzalnym aromatem kwiat. Nazywana jest symbolem wiosny, głównie ze względu na okres kwitnienia przypadający na maj. Nie każdy jednak wie, że jest również stosowana w produkcji aromatycznych olejków eterycznych. Przy odpowiednim zastosowaniu przyniosą nam wiele pożytku, zaskakując swoimi właściwościami. Co należy wiedzieć o olejkach eterycznych z konwalii, a także jak można skorzystać z ich wdzięku w domowej aromaterapii?

label
comment 0 komentarze

Jakie olejki eteryczne na bóle głowy i migrenę warto stosować?

Bóle głowy należą do najczęściej spotykanych rodzajów bólu, z którymi codziennie zmagają się miliony osób. Ich podłoże zazwyczaj różni się od siebie, co więcej mogą wystąpić w dowolnym obszarze głowy i mogą być odczuwalne z różną intensywnością. Jak temu zaradzić? Olejek eteryczny na ból głowy lub migrenę może być odpowiedzią, likwidując napięciowe bóle głowy rozwijające się z wielu powodów. Oprócz tego olejki eteryczne uspokajają i relaksują umysł i ciało. O jakich olejkach mowa?

label
comment 0 komentarze

Skład olejków eterycznych - co kryje się w aromatycznych kompozycjach?

Olejki eteryczne to nieodzowny składnik aromaterapii, który towarzyszy nam w trakcie każdej sesji z dyfuzorem, czy w ramach nieodzownych praktyk mających na celu poprawić nasze samopoczucie w stresujących momentach. Czy jednak zastanawialiśmy się, co tak naprawdę drzemie w środku olejków eterycznych? Jaki jest ich skład chemiczny, a także zawartość? Dzisiaj postaramy się przyjrzeć tym, jak i innym kwestiom związanym ze składem olejków eterycznych.

label
comment 0 komentarze

Kwas l-askorbinowy - wszechstronna witamina o unikatowym działaniu

Kwas askorbinowy to nieodzowny towarzysz naszej codziennej diety. Na pewno często słyszeliśmy o nim z telewizji, czy czytając opakowania produktów spożywczych. Pomimo tego, duża część z nas może nie wiedzieć, czym tak naprawdę jest ten niezbędny w naszym życiu składnik. Za nazwą kwasu askorbinowego kryje się znana na całym świecie, witamina C. Jej rola jest niezbędna w ochronie naszego zdrowia, z tego też względu, przekonajmy się na własne oczy, co kryje przed nami niepozorny kwas askorbinowy.

label
comment 0 komentarze

Olejek eteryczny majerankowy - ekstrakt o uspokajających właściwościach

Jeśli kiedykolwiek używaliśmy majeranku w kuchni, z pewnością znamy jego pikantny, ciepły i lekko miętowy aromat. Olejek eteryczny majerankowy pozwala delektować się dobrze znanym aromatem w domu, czerpiąc przy okazji wiele pozytywnych korzyści, jakie ma do zaoferowania ta wyjątkowa roślina. Znana ze swoich właściwości uspokajających, stosowana jest w celu łagodzenia wielu doskwierających nam dolegliwości. Przekonajmy się, cóż takiego ukrywa przed nami uspakajająca moc majeranku.

label
comment 0 komentarze

Najlepsze olejki eteryczne na stres - o jakich mowa?

Fizjologiczna reakcja naszych ciał na stres objawia się na wiele sposobów. Bóle głowy, czy niepokój to jedne z nich. Stres sam w sobie odgrywa pozytywną rolę w życiu każdego z nas, poprawia zdolność organizmu do przystosowania się w niecodziennych warunkach. Jednakże, gdy stres staje się zbyt intensywny lub długotrwały, wyczerpuje organizm. W takiej sytuacji pomocne mogą być olejki eteryczne na stres, które są w 100% naturalnym zestawem antystresowym. O jakich olejkach mowa?

label
comment 0 komentarze

Aromaterapia w saunie - skuteczny sposób zadbania o własne zdrowie

Być może słyszeliśmy już wcześniej o olejkach eterycznych, a nawet stosowaliśmy je na swoim ciele lub w dyfuzorze. Leczenie homeopatyczne stosowane jest od tysięcy lat, jeszcze zanim nazwano je aromaterapią. Dziś ponownie staje się coraz bardziej popularna ze względu na swoje wielorakie działanie i korzyści. Aromaterapia w saunie to świetny sposób na czerpanie pełnych korzyści z olejków eterycznych przy jednoczesnym prozdrowotnym działaniu sauny.

label
comment 0 komentarze

Korzystanie z sauny - jak wydobyć jej pełen potencjał?

Sauna to tradycja wywodząca się wprost z krajów Północy, a zwłaszcza z Finlandii. Od kilku lat sauny cieszą się niezmierną popularnością w Polsce. Rytuał dobrego samopoczucia, jakim jest sucha gorąca kąpiel, przyciąga coraz więcej osób. Jak wygląda korzystanie z sauny oraz co należy o niej wiedzieć?

label
comment 0 komentarze
Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.